Wedle prawa każdy jednoślad wdrażany do ruchu ulicznego powinien być odpowiednio oświetlony po zmroku. Wykorzystywane w tym celu są różnego typu lampy i lampki rowerowe tylnie oraz przednie, mocowane na kierownicy oraz pod siodełkiem jednośladów.

Wybór oświetlenia rowerowego jest ogromny. Mamy na rynku różne kształty i wielkości dedykowanego oświetlenia rowerowego. Natomiast ceny za wybrane lampki rowerowe pozwalają dopasować wyposażenie wedle własnych możliwości finansowych. Dobre oświetlenie rowerowe nie tylko chroni nas, jako kierowców jednośladów przed zderzeniem z innymi rowerzystami oraz pojazdami, w tym samochodami, ale również umożliwia jazdę po terenach nieoświetlonych albo słabo oświetlonych drogach, bowiem poprawiają znacznie widoczność.

Znaczenie oświetlenia rowerowego
Oświetlenie rowerowe ma przede wszystkim komunikować i to znacznie wcześniej innym pojazdom, że jesteśmy na drogach. Dlatego po zmroku warto nie zapominać o ich włączeniu, szczególnie w momencie pojawienia się na ruchliwej ulicy. Co więcej warto wyposażyć się w takim przypadku w odblaskowe kamizelki lub naszywki czy dodatki dostępne w sklepach rowerowych. Na stronie online https://www.rowertour.com/c/38/oswietlenie otrzymacie szeroką ofertę różnego typu lampek rowerowych. Na tego typu stronie odnajdziecie zarówno lampki rowerowe przednie i tylnie, ale również niezbędne akcesoria do roweru, mocowania, alternatywne rozwiązania oświetlenia drogi podczas jazdy rowerem. Dzięki temu każdy jest w stanie dobrać najlepsze i najbardziej odpowiadające sobie rozwiązanie, szczególnie, gdy jazda rowerem jest ważnym elementem funkcjonowania w ciągu dnia.

Kolorystyka oświetlenia rowerowego
Doświadczony rowerzysta z całą pewnością orientuje się, jakiego typu oświetlenie warto dobierać i jakie można przede wszystkim znaleźć w sklepach rowerowych. Jeśli nie zaliczacie się do zawodowych rowerzystów, warto wiedzieć, że mamy większe, pokaźniejsze lampki rowerowe przednie, dające jasne, białe lub niebieskawe światło, oświetlające drogę przed nami. Kolejnym wariantem będą światełka mocowane z tyłu, sygnalizacyjne, najczęściej w kolorze czerwonym, z możliwością ustawienia stałego światła, lub jego migotania w odpowiedniej szybkości, w zależności od wyboru konkretnej opcji dostępnej w wybranym oświetleniu. Każde oświetlenie rowerowe ułatwia jazdę po drogach, jak również terenach rekreacyjnych po zmroku. Zapewnia większe bezpieczeństwo jazdy samemu kierowcy jednośladu, jak również osobom znajdującym się w pobliżu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *