Rękawiczki rowerowe są podstawowym wyposażeniem, bez którego trudno jest pokonywać dłuższe trasy. Są niezmiernie ważne dla naszych rąk, ponieważ bez nich jesteśmy silnie narażeni na pojawienie się obtarć, odcisków oraz mało przyjemnych odparzeń w okresie letnim, czy też odmrożeń w okresie zimowym. Szczególnie, kiedy mamy zaplanowaną długą trasę do pokonania jednośladem lub jeździmy rowerem każdego dnia bez względu na porę roku, zarówno zawodowo, czy rekreacyjnie.

Kolorystyka rękawiczek rowerowych, jak również ich wzornictwo umożliwia dobranie takiego akcesorium rowerowego, które będzie idealnie dopasowane do konkretnego rowerzysty, jego gustu i aktualnej pory roku. Na rynku gospodarczym jest wielu producentów i sprzedawców rękawiczek rowerowych, którzy dbają o komfort rowerzystów podczas ich noszenia. Dzięki różnym materiałom, udogodnieniom i zabezpieczeniom, a także rozmiarom rękawiczek rowerowych istnieje możliwość dokładnego dopasowania rękawiczek rowerowych do rąk zarówno dzieci i dorosłych.

Modele rękawiczek rowerowych
Rękawiczki rowerowe letnie pozbawione są końcówek palców i zapinane są w nadgarstku na rzep, w celu lepszego dopasowania do ręki, jak również odpowiedniej wentylacji dłoni podczas jazdy. Oprócz tego spodnia część każdej rękawiczki rowerowej wypełniana jest specjalną gąbką czy alternatywnym materiałem w celu dobrej amortyzacji ręki i zabezpieczenia jej podczas jazdy dwukołowcem. Natomiast rękawiczki rowerowe zimowe, to standardowa wersja rękawiczek z palcami, z elastycznego, ocieplonego materiału, które spełniają swoją funkcję ochronną, a dodatkowo umożliwiają bez problemu kierowanie jednośladem. Czyli można znaleźć na półkach sklepowych oraz na stronie online https://www.rowertour.com/c/401/rekawiczki rękawiczki rowerowe krótkie, długie, zimowe, dziecięce, męskie i damskie.

Czym wyróżniają się rękawiczki rowerowe termoaktywne?
Rękawiczki rowerowe termoaktywne jest to rodzaj rękawiczek, który jest uszyty z materiałów utrzymujących przez cały czas odpowiednią temperaturę, bez względu na temperaturę na zewnątrz. Co więcej, dzięki oddychającej dzianinie antyalergicznej oraz antystatycznej, cała wilgoć odprowadzana jest błyskawicznie na zewnątrz, a także nie wywołują żadnej reakcji alergicznej, nie elektryzują się. Nie odczuwamy dyskomfortu podczas długich tras, a skóra naszych rąk jest przy tym odpowiednio chroniona. Tego typu rękawiczki są elastyczne, więc idealnie dopasowują się do dłoni. Co więcej bez problemu można przez nie obsługiwać telefon, tablet, czy inne urządzenia wymagające obsługi dotykowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *